TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

 Arı poleni saf taze orjinal fiyatı satışı istanbul ankara izmir bursa

Yaş Taze Saf Arı Poleni 500 gr

550₺
500₺
indirimli
* Ödeme Yöntemi: EFT-HAVALE:

Adet.

özel üretim en iyi bal polen arı sütü kara kovan petek balı
Arıcıdan Butik Üretim
en iyi marka kalite ham bal ari sutu taze polen karakovan bal ureticisi
%100 Saf ve Taze
ham bal yerli ari sutu taze polen petek bal
Hızlı, BEDAVA KARGO
arı poleni ari sütü satışı fiyatı en iyi markası tavsiye
Soguk Zincir Ambalaj

ARI POLENİ ÜRÜN ÖZELLİKLERİ 
Ambalaj Cam Kavanoz
Miktarı 500 gr
Türü Taze, Yaş Arı Poleni
Tat Tatlı Tip
Polen Çeşidi Karışık renkli, doğal yer çiçeklerinden
Flora Poliflora (karışık çok çiçekli)
Kargo Özel SOĞUK ZİNCİR Ambalaj KARGO BEDAVA

Taze arı poleni, doğanın bize sunduğu en değerli hazinelerden biridir, sağlık açısından pek çok faydaları bulunan eşsiz bir doğal üründür. Doğanın bize sunduğu eşsiz bir nimet olan taze arı poleni, sağlıkla dolu bir yaşam için benzersiz bir doğal destektir.

Üretici arıcı olarak kendi arılıklarımızdan toplayarak sizlere sunduğumuz organik içerikli, %100 doğal, saf ve gerçek arı polenidir. Yaş arı poleni siparişiniz soğuk zincir özel ambaljında gönderim yapılır. Arılıklarımızdan en taze haliyle sizlere sunduğumuz en iyi kalite arı polenini arıcı fiyatı ile satın alın ve deneyin. 

Taze, yaş arı poleni vitaminler, mineraller proteinler, karbonhidratlar, amino asitler içerir. Tamamen kendi arılığımızda ürettiğimiz taze arı polenini en taze, saf ve orjinal hali ile sizlere sunuyoruz. 

(Bakınız; Taze Arı Poleni İçindekiler)

Genel sağlığı, bağışıklığı desteklemek için ağızdan alabilirsiniz  ve aynı zamada sağlıklı cildi desteklemek için topikal olarak da uygulayabilirsiniz. Bal, arı sütü gibi diğer arı ürünleri karışım yapabilirsiniz.

Çiçeklerin en değerli içeriklerini size sunan arı poleninin faydalarını birinci sınıf, organik içerikli taze polini ürünüyle deneyimleyin. Tamamen yer çiçeklerinden toplanmış, tatlı ve karışık renklidir. 

Yapay katkı maddesi, tatlandırıcı, renklendirici veya aroma içermez. Soğuk zincir ortamda hasat edilmiş depolanmıştır. Steril cam ambalajla paketlenmiştir.

Taze arı poleni siparişi soğuk zincir özel ambaljında gönderim sağlanır. Kargonun sizlere 3 iş günü içinde teslim edilememesi riskine karşı sadece pazartesi, salı, çarşamba, perşembe günleri kargo çıkışı yapıyoruz. 

 ari polen fiyati

1. Arı Poleni Nedir?

Arı poleni arıların mucize ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Polen bitkilerin çiçeklenme döneminde döllenme maksadıyla çiçek üzerinde bulunan tozlardır. Bu tozlar çiçekleri arasında döllenmeyi sağlayarak çiçeklerin meyveye dönüşmesine, bitkinin hayatını devam ettirmesine sebep olur. Bitkiler arasında üreme faaliyetlerin genel adına polenizasyon denir. Erkek ve dişi bitkilerin çiçek tozlarının taşınmasıyla üremesinde arılar baş rol oyuncudur. Arılar bitki tozlaşmasının %80 ini sağlar. Tabi arıların bitkilerin üremesine katkı sağlamasının temel sebebi çiçek poleninin arının temel besin maddesi olmasından kaynaklanır.

1.1. Taze Arı Poleni Nedir?

Kovanlardan toplanan arı poleni topları nemli bir yapıdadır. Bu nemli yapının sebebi hem arı poleninden hemde arıların arı polenini ayaklarına toplarken kullandıkları özel bir salgıdan kaynaklanır. Polenin bu nemli yapısının, yaş halinin polene değer katan bir yapısı vardır. Polenin bu özelliğini muhafaza etmek için polen tuzakları günlük olarak takılmalı, öğlene kadar polenler kovandan alınmalı ve kovanlarlardan alınan taze, yaş arı polenleri aynı gün derin dondurucu ortamına alınarak saklanmalıdır. Polenin orjinal hafif nemli ve yaş olan haliyle sunulan türüne taze arı poleni denir. Taze arı poleni bu özelliklerini koruması için soğuk zincir ortamda muhafaza edilmeli, soğuk zincir olarak transfer edilmelidir.

1.2. Polen Neden Kurutulur?

Taze arı polenleri hasat sonrası soğuk zincir ortamda steril bir biçimde muhafaza edilmezse polenler küflenmeye uğrar ve bozulur. Bunu önlemenin yolu arı poleninin nem oranını düşürmektir. Nem oranı özel ve dengeli yapılması gereken bir işlemdir. Polenin kurutulması içerik değerlerinde kayba neden olur. Çok fazla şekilde kurutulması polenin içeriğini tamamen yok eder. Polen doğru saklama ve ambalajlama koşullarında muhafaza edilmezse değersizleşir. Özetle kuru arı poleni polenin raf ömrünü uzatmak ve onu soğuk zinrcir ortamı dışına çıkarmak için yapılır. 

2. Taze Arı Polenimizin Özellikleri:

Siristat Bal olarak arıcılık faaliyetlerimizi tamamen doğal bitki florası bulunan bölgelerde yürütmekteyiz. Polen konusunda titiz ve kalite odaklı özel bir üretim prosesi takip etmekteyiz. En iyi polen markası olarak ürünlerimizi sizlere sunabilmek en büyük hedefimiz. Organik arı poleni üretimi için tarımsal alanlardan polen üretimi yapmıyoruz. Sebebi tarımsal ilaç kalıntılarından, GDO riski taşıyan tarımsal bitkilerin polen ve nektarından arılarımızı, ürünlerimizi ve sizleri korumak. Tarımsal alanlarda ekilen kanola, ayçiçeği gibi bitkiler yüksek verimli polen, bal kaynaklarıdır ve ülkemizde arıcılık sektöründe çokça tercih edilmektedir.

Siristat arıcılık olarak yukarda bahsettiğimiz risklerdenden ötürü, gerek meyve bahçeleri gerekse ayçiçeği, kanola vb tarım bitkilerinin bulunduğu alanlarda arı poleni ve bal üretimi yapmamaktayız. Toplayıp sofralarınıza sunduğumuz arı polenleri tamamen doğal bitki örtüsünden arılarımızın topladığı 4-5 renk çeşitliliğine sahip taze polenlerdir.  Tek tip yerine farklı bitki türlerinin polenlerinden oluşması içerik değerlerinide olumlu etkilemektedir. Ayrıca ayçiçeği gibi tarımsal bitkilerin polen verimi çok yüksek olmasına rağmen protein değerleri düşük polen türleridir. Bu yüzden polenin elde edildiği kaynak sağlayacağı fayda açısından önem taşımaktadır.

 

taze ari poleniTaze arı poleninin 10 temel özelliği vardır.

  1. %100 saf, Taze, doğal, yaş ve saf arı polenidir.
  2. Tek tip değil karışık renklidir ve tatlı arı polenidir.
  3. Geneneksel ve organik arıcılık yöntemleri kullanılarak üretilmiş, butik arıcılık ürünüdür.
  4. Hasat anından itibaren -24 derecede özel dondurucularda muhafaza edilir.
  5. İlk günkü içerik değerlerini koruması için ışıktan korunur.
  6. Hiçbir endüstriyel ve ek işlemden geçmeden paketlenir.
  7. Hasat anından itaberen soğuk zincir koşullarında üretim sağlanır.
  8. Soğuk zincir özel ambalajında size gönderilir. 
  9. Taze arı polenimiz tarımsal üretim bitkilerinin polenlerini içermez.
  10. Granul top şeklindedir, arı poleni tozu değildir.

 

2.1. Arı Poleni Nasıl Tüketilir?

Arı poleni, tek başına yani hiçbir şeyle karışım yapılmadan tüketilebilir. İsteğe göre arı polenini,arı sütü, ham veya karakovan petek balı ile de birlikte tüketebilirsiniz. Arı ürünlerinin birlikte kullanımımın etkinliği arttığı yönünde bilimsel çalışmalar mevcuttur. Uzmanlarca bu şekilde arı poleni tüketimi tavsiye edilmektedir. Yani arı poleni ile balı, arı sütünü veya petek balı karışım yaparak tüketebilirsiniz.

Arı polenini süte, yoğurta pasta ve keklere sonradan ekleyerek tüketebilirsiniz. Arı ürünlerinin 1 yaş üstü çocuklarda kullanımı tavsiye edilir çocuklarda günlük 1 tatlı kaşığı şeklinde tatbik edilebilir. Çocuklarda ve yetişkinlerde ilk kullanım öncesi alerjik reaksiyonların gözlemlenmesi için ilk 3 gün çok az miktarda alımı tavsiye edilir. 

İnsan vucudu için gerekli vitamin ve mineralleri, proteinleri bünyesinde barındırması açısından arı poleni, kronik rahatsızlıklar konusunda da araştırma konusu olmuş etkileri ve faydaları üzerine birçok bilimsel makale yayınlanmıştır. 

 

3. İyi, Kaliteli, Gerçek, Orjinal, Saf Arı Poleni Doğru Saklama Koşulları Ne Olmalıdır?

Polenler arıcılar tarafından kovanlardan toplandıktan sonra genel olarak iki formda  arı poleni satışı yapılmaktadır. Bunlardan birincisi ve bizimde yaptığımız yaş, taze arı poleni satışıdır. Polenin hiçbir işleme tabi tutulmadan sadece temizleme işlemi yapılarak, -18 derece ve üstü dondurucularda saklanarak  sunulan formudur. Yaş, taze, saf arı poleninin içerik değerlerini koruyarak, bozulmadan tüketiciye ulaşabilmesi için soğuk zincir zorunluluktur. Yaş, taze arı poleni satışı soğuk zincir aşamaları, ürünün dondurucu ortamında muhafaza edilmesi gerekliliği sebeplerden ötürü raflarda ve perakende sektöründe satışını yaygın olarak yapılamaz. Bu yüzden genel olarak heryerde bulunabilen veya gözünüze çarpacak bir ürün değildir.

 

ari poleni organik taze fiyati satin al kac lira satisi siparis 1 kg 100 gram

4. Arı Poleni Satın Aldığınızda Siparişlerinizi Nasıl Gönderiyoruz?

Kendi arılığımızdan günlük hasat ettiğimiz arı poleni arılığımızda yaş hali ile temizleme işlemine tabu tutulur. Daha sonra arı sütlerimiz -18/-24  derece derin dondurcu ortamında ışık görmeyecek bir biçimde muhafaza edilir. Çiçeklerin farklı açma zamanları olduğu için arı poleni çok çeşitli türlerden meydana gelir. Farklı günlerde hasat edilen türler harmanlanarak paketlenir arı poleni siparişi için hazır hale getirilir. Arı poleni satın alma işleminizi takiben arı poleni derin dondundurucu ortamından alınarak özel strafor köpük ambalaja konulur. Hava şartalarına göre arı poleninin size sağlıklı bir biçimde ulaşmasını sağlacak buz kalıpları doldurulur. Strafor soğuk zincir ambalaj hava ile temas etmeyecek bir biçimde kapatılır. Buz kalıpları sayesinde arı poleni dış sıcaklık etkilerineden korunarak ve ışık görmeden sağlıklı bir biçimde size ulaşır.

Arı poleni siparişi soğuk zincir özel ambaljında gönderim sağlanır. Kargonun sizlere 3 iş günü içinde teslim edilememesi riskine karşı sadece pazartesi, salı, çarşamba, perşembe günleri kargo çıkışı yapıyoruz. 

 

5. Arı Poleni Fiyatı, Üretici Arıcıdan Satın Al. Sipariş Ver?

Tüketiciler arı poleni satın almak istedikleri zaman farklı fiyatlarla karşılaşırlar.

100 gr polen fiyatı? 1 kg (kilo) arı poleni fiyatı? Arı poleni fiyatı hakkında en çok sorulan sorulardır. 

Siristat Arıcılık olarak ürünlerimizin ambalaj miktarlarında tüketicilerin maksimum fayda sağlayacağı biçimde hazırlamaya özen gösteriyoruz. Bu yüzden hem ambalaj ve kargo maliyetlerini düşürerek sizlere uygun fiyatlı arı poleni satışı yapabilmek için arı poleni satışı 500 gr cam kavanozlarda gerçekleştirilmektedir.

500 gr arı poleni fiyatımız 450 TL

1 Kg (kilogram) arı poleni fiyatımız: 900 TL dir

 

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page