TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

GERÇEK BİR BAL NASIL OLMALI?

Ve gerçek bal üretmek için ne yapılmalı?

Günümüzde hızla endüstriyelleşen gıda endüstrisinden insanlığı şifa olarak sunulan bal ve arı ürünleri de tabiki nasibini aldı. Üretim maliyetlerini aşağı çekmek, ürünlerin satışını kolaylaştırmak, raf ömürlerini uzatmak için endüstriyel işlemler geliştirildi, uygulandı ve hala uygulanmakta.

Gıda işleyicileri gibi gıda üreticileri de maalesef bu deformasyondan kurtulamadı. Nitelikli, doğal, kalıntısız, insan sağlığı için faydalı ürünler, yerini gerek zorunlu sebeplerden gerekse ticari kaygılardan ötürü endüstriyel gıdalara kaptırdı.

Peki bu endüstriyelleşme, sanayileşme, rekabet ve çevre koşulları içinde gerçekten SAF BAL ve ARI ÜRÜNLERİ üretmek mümkün mü?

EVET mümkün. Buyrun nasıl oluyor anlatalım. 
Aşağıdaki grafikte + butonlarına tıklayarak Toroslar'dan sofranıza balın yolculuğunu tüm detaylarıyla öğrenebilirsiniz.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Sevmiyoruz, Yapmıyoruz, Kullanmıyoruz.

Bal şifa dolu bir besin maddesi olmakla birlikte maalesef günümüzün çevresel ve kimyasal kirlenmelere de maruz kalmaktadır. Siristat Bal olarak bizler balın hem kalitesini hem içeriğini etkileyen bu tarz faktörlerden uzakta tamamen doğal şartlarda bilinçli arıcılık yaparak bal üretiyoruz. Amacımız kahvaltı soframız için bir tatlı üretmek değil, şifalı, temiz, faydalı, katkısız bal ve arı ürünleri üretmek bunu paylaşmak. Bunun için, sevmiyoruz, yapmıyoruz, kullanmıyoruz.

Zirai Mücadele İlaçları

Tarımda kullanılan ilaçlar,  gübreler hem arılar hem bal için ciddi anlamda tehlikeler taşır. Tarımda kullanılan mücadele ilaçları bitki üzerinden arılar yoluyla kovana taşınıp kimyasal kirlenmelere sebep olabilmektedir. Arı tarafından toplanan nektar ve polen bala dönüştüğü zaman bal aracılığıyla insan vücuna geçmekte tarımsal kirlenmelerin etkileri insana taşınmaktadır. Günümüzde maalesef bilinçsizse ve daha fazla üretim odaklı olarak  yapılan tarımsal faaliyetlerin olumsuz etkileri her geçen gün insanlar açısından giderek artan bir risk taşımaktadır.

 

EN DOĞAL BAL için BİZ Böyle YAPIYORUZ; Temiz, sağlıklı, doğal bal üretmek ve gıda güvenliği amacıyla hiçbir tarımsal alanda arıcılık yapmıyoruz, bal üretmiyoruz.

Hava ve Çevre Kirliliği
Ağır metaller ve kimyasallar içeren kirli havanın, çevresel kirlenmenin bitkilere etki etmemesi düşünülemez bitkiye bulaşan tüm dış etken maddeler arılar tarafından bal ve polen vasıtasıyla kovana taşınır.
 Özellikle kentleşmeye ve sanayi bölgelerine yakın alanlarda yapılan arıcılık çalışmaları bu çevresel kirlenmelere maruz kalan alanlardan elde edilecek ürünler insan sağlığı açısından tehlikeli kalıntılar içerebilir.

EN DOĞAL BAL için BİZ Böyle YAPIYORUZ;
Sanayi üretimine ve insan yerleşimine kapalı bal üretim sahamız Toros Dağları'nın doğal, yüksek rakımlı dağ yaylalarıdır. İnsan yerleşimi küçük yayla evlerinden ibarettir. Bu nedenle arıcılık çalışmalarının yapıldığı üretim alanımız kirlenmemiş Toros Dağları'nın mis gibi temiz havasına sahiptir.

Balımızın kalitesine güveniyoruz. Çünkü;"SAF""KATKISIZ""KALINTISIZ"

Analiz Raporlu Ürün

Analiz Raporlu Ürün

Ballarımız her hasat sonrasında akredite ve üniversite laboratuvarlarınca 10-15 farklı analize tabi tutulur. Bu analiz raporları detaylı biçimde sizlerle paylaşılır.

Aracı Değil ARICI

Aracı Değil ARICI

Ürettiğimiz ürünlerin değer katacak, fayda sağlayacak, ŞİFA sunacak ürünler olmasını istiyoruz. Kovandan sofranıza her aşamada kendimiz işin içindeyiz.
Butik Üretici

Butik Üretici

Bizim için büyük olmanın ölçüsü ürünün miktarı değil kalitesidir. Nitelikli, faydalı, kaliteli ürünler üretip arının mucizevi şifasıyla insanları buluşturabilmektir.
ŞEFFAF Üretim

ŞEFFAF Üretim

Üretim alanlarımızı, aşamalarını, analiz raporlarımızı paylaşıyoruz. Üretimden sofranıza her aşamayı sizlere aktarıyoruz. Çünkü biz şeffaf üretim seviyoruz.
Doğal Üretim

Doğal Üretim

Şifa dolu arı ürünlerinin saf, katkısız, kalıntısız üretimi ve üretim sonrası hiçbir endüstriyel işleme girmeden sizlere ulaşması için çalışıyoruz.
NİTELİKLİ Arı Ürünleri

NİTELİKLİ Arı Ürünleri

Odak noktamız sadece sadece lezzet değil. Ürünlerimizin içerik değerlerinin üst nitelikte olması ve bu değerlerini koruyarak en taze şekilde sofranıza ulaşması için çalışırız.

Sizi de İnstagram'da aramızda görmekten
mutluluk duyarız.

Image

Bekleriz, Okuruz, Cevaplarız.

2015 yılında başlayan serüvenimiz boyunca en çok yaptığımız olay sorgulamaktı. Sora sora Bağdat'ı bulamadık ama yüksek nitelikli saf ve kaliteli arı ürünleri üretmeyi, paylaşmayı, arının şifasıyla buluşmayı başardık. 

Sorgulamakla geçen süreçte o kadar çok şey öğrendik ki bunları anlatmak için çaba sarfediyoruz. Ama olaki izah edemediğimiz, gözümüzden kaçan, acaba dediğiniz, aklınıza takılan veya sorgulamak istediğiniz herşey için BİZE YAZIN.

Siz yeter ki bize yazın, sorular sorun, irdeleyin araştırın. Bildiğimizi anlatmayı, bilmediğimizi araştırmayı, elimizden geldiğince cevap sunmayı görev biliriz.

Belki sizi de arıcı yaparız:)))
Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.
Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.
Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.
Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page