TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

Arı Sütü Üretiyoruz, Anlatıyoruz

Gerçek, Saf Arı Sütü Hakkında Merak Ettikleriniz

Arı Sütünün Doğurganlık, Hamile Kalma, Cinsel Performans Faydaları

Arı Sütünün Doğurganlık,  Hamile Kalma, Cinsel Performans Faydaları

Doğurganlık yardımcısı olarak arı sütü ile ilgili bize birçok kez sorulan ve çok merak edilen sorular, “arı sütü erkek ve kadınlarda doğurganlığa

yardımcı olabilir mi?”, “arı sütü ile hamile kalınabilinir mi?”, “arı sütü ile tüp bebek tedavisine fayda sağlar mı?” ve daha niceleri merak ediliyor.

 

Arı Sütü, doğurganlığı artırmak da dahil olmak üzere çok çeşitli sorunlar/nedenler için bir besin takviyesi olarak alınabilmektedir. Aslında sadece erkeklerde ve kadınlarda doğurganlığı artırmak için değil, aynı zamanda libidoyu yani cinsel istek ve cinsel performansı arttırıcı etkiler dahil olmak üzere üreme sağlığının diğer alanları için de arı sütü kullanımı yaygındır.

 

En yaygın kullanım alanı olarak kadınlarda doğurganlık , hamile kalmak, erkeklerde sperm sayısını, kalitesini arttırmaya yönelik olarak çocuk sahibi olmak isteyenler tarafından kullanılmaktadır. Arı sütünün, cinsel güç, libido, doğurganlık, hamile kalma üzerine yapılan çalışmalarda erkek ve kadın için faydalı olacak araştırma sonuçlarına ulaşılmıştır.

 

Arı sütü sadece hamile kalmadan önce değil, aynı zamanda hormonal denge ve düzenlemeye yardımcı olmak için hamilelik sırasında ve sonrasında da alınabilmektedir, çünkü endokrin sisteme destek sağlamaya yardımcı olabilir.

 

Ayrıca, doğurganlığı artırmak için bir takviye rejimine başlamadan önce biraz bilimsel desteğe sahip olmak her zaman iyidir. “Kısırlık Tedavisi”nde, doğurganlık uzmanı Dr. Randine Lewis, arı sütünün doğurganlığa potansiyel olarak faydalı olduğunu detaylandıran çeşitli çalışmaları anlatıyor.

 

Web sitemizde arı sütünün faydalarını ayrıntılı olarak ele aldık ve ayrıca kimyasal bileşimini ve besin içeriğinine dair bilgiler sunduk. Bunları da inceleyebilirsiniz.

 

Bu ürünü diyetinize dahil etmeye karar verirseniz, o zaman açıkçası seçimleriniz olacaktır. Farklılıkları anlamanın ve bilinçli bir seçim yapmanın bir yolu olarak arı ürünlerinin nasıl seçileceğine dair bu makaleyi okuyarak başlamanızı öneririz.

 

Arı sütü hepimizi farklı şekillerde etkiler ve özellikle doğurganlık ve üreme sağlığı kadar önemli bir şey düşünüldüğünde bu ürünün faydalarını anlamak önemlidir.

 

Arı Sütünün kadınlarda doğurganlık ve hamile kalma üzerine faydaları


Bu ürün ve doğurganlık üzerindeki etkisi göz önüne alındığında, insanlar üzerinde kesin bir gerçek fayda verir diyebilmek için az çalışma yapılmıştır. Bununla birlikte, hayvanlar üzerinde yapılan laboratuvar çalışmaları, doğurganlık ve hamile kalma yeteneği için potansiyel faydalar olduğunu göstermiştir. “Animal Reproductive Science” dergisinin Haziran 2006 sayısında yayınlanan bir araştırma, arı sütünün koyunlar üzerindeki etkilerini plasebo ile karşılaştırarak test edilmiştir.

Madde verilen gruplarda gebe kalma oranları, plasebo gruplarına göre daha yüksekti, bu da üreme sağlığı ve gebe kalma olasılığı üzerinde olumlu bir faydaya işaret ediyor.

 

Arı sütünün erkeklerde sperm kalitesi ve dogurtganlık üzerine etkileri


2010 yılında yayınlanan bir çalışmada [“Hayvan Üreme Bilimi”] tavşanlarda arı sütünün erkek doğurtganlığı üzerindeki etkileri incelenmiştir. Toplam 24 tavşana plasebo veya dozlarda arı sütü verildi. Testosteron seviyeleri ilk seviyelerin yüzde 143'üne kadar yükseldi ve sperm yüzde 18'e kadar iyileşti ve gerçek sperm çıkışı yüzde 65'e kadar arttı.

 

Genel olarak konuşursak, hayvan çalışmalarının insanlar üzerindeki potansiyel etkinin göstergesi olarak faydalı olması amaçlanmıştır.

 

Çocuk sahibi olamamanın her türlü nedene bağlı olabileceği vurgulanmaktadır. Kadınların genel olarak sistemlerinde gebe kalmaları için yeterli miktarda Folik Asit olması önemlidir. Ayrıca, amino asit Arginin eksikliğinin erkeklerde düşük sperm sayısına neden olabileceğini de biliyoruz. Arginin içinde hem Folik asit hem de Arginin bulunur, bu nedenle bu, maddeye ve doğurganlık üzerindeki etkisine bakıldığında bazı başarılı klinik denemelerin bağlantısı olabilir.

 

Arı sütünün hamile kalmak, çocuk sahibi olmak isteyenler tarafından yaygın bir kullanım alanı bulunmaktadır. Yukardaki araştırmalar ve arı sütü kullananların tavsiyeleri değerlendirildiğinde arı sütü kullanan kadınların ve erkeklerin arı sütünün kullanımının kendileri için faydalı geldiğinden bahsetmektedirler.

 

Tabii ki, sağlıkla ilgili her şeyde olduğu gibi, kendi kendine teşhis koyulmamalı ve kendi kendine ilaç kullanılmamalıdır. Spesifik gereksinimleriniz için en sağlıklı ve en etkili yolu bulmak için her konuda olduğu gibi doktorunuza danışmak bu doğrultuda tamamlayıcı tedavi yöntemi olarak uzman görüşlerine bağlı olarak arı sütü kullanmak faydalı olacaktır

 

Erkeklerde sperm sayısını arttırmak, cinsel libidoyu yükseltmek için arı sütü oranı ne olmalıdır?

Birçok kişi, erkeklerde libido ve doğurtganlığı artırmak için en uygun dozun ne olduğunu soruyor? Yani ne ne kadar arı sütü tüketmeliyiz ve arı sütünü nasıl kullanmalıyız. Bu soruyu yanıtlamaya yardımcı olacak kesin bir bilimsel çalışma olmasa da, genellikle günde yaklaşık 1000 mg'lık bir doz önerilmektedir. Tüm arı ürünlerinde olduğu gibi bu tarz ürünlerin etkisini gösterebilmesinin en önemli şartı düzenli kullanıma aşırı özen göstermekten geçmektedir

 

Arı sütünün libido ve üreme fonksiyonu üzerine etkileri

Arı sütünün hem erkeklerde hem de kadınlarda libido, arzu, enerji, cinsel istek ve işlevi iyileştirmedeki etkinliğine ilişkin çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Cinsel dürtümüzün veya isteklerimizin hayatımız boyunca çeşitli zamanlarda azalabildiği bir gerçek. Stres, hastalık veya basitçe yaşlanmanın doğal seyri, kendimiz ve partnerlerimiz üzerinde artan stres ve endişeye yol açan, aşk hayatlarımız üzerinde sönümleyici bir etkiye sahip olabilir. Arı sütü sadece günümüzde değil yüzyıllardır doğal bir libido yükselticisi ve afrodizyak olarak kullanılmıştır.

 

Düşük libido/arzu nedeni konusunda uzmanlar arasında çelişkili görüşler olsa da, belirli gıdaların yardımcı olabileceğine dair yaygın olarak paylaşılan bir görüş vardır. Gündelik hayattata da belirli gıdaların libido arttırıcı etkilerini duyar, yaşar ve görürüz. Bunlar gibi arı sütü, arı poleni, bal gibi arı ürünleri libidoya ve cinsel arzuya yardımcı olabilmektedir.

 

Çoğu cinsel istek arttırıcı ürünlerde, hem ginseng hem de arı sütü libidoyu artırmak birlikte için kullanılır, ancak özellikle yaşlı insanlarda kardiyovasküler sistem üzerinde başka olumsuz etkileri olabileceğinden ginseng genellikle önerilmemektedir.

 

İktidarsızlık ve arı sütü

Arı sütünün erkeklerde iktidarsızlık üzerinde olumlu faydaları olduğu gösterilmiştir. Prostat bezi üzerinde olumlu çalışabilir ve ayrıca üretra sıkışmasını gevşetebilir çalışmalar gözlemlenmiştir. İktidarsızlık hiçbir şekilde tedavi edilemez değildir ve soruna yardımcı olmak için her zaman sert kimyasallara ve reçeteli ilaçlara başvurmak gerekli olmayabilir. Arı sütü gibi doğal ürünlerin, Çinli ve Koreli araştırmacılar tarafından iktidarsızlık da dahil olmak üzere libido / doğurganlıkla ilgili farklı sorunların tedavisinde yardımcı olabileceği gösterilmiştir.

 

Arı ürünleri genel bilgiler

Günümüzde sağlık takviyeleri konusunda çok daha fazla farkındalık var ve çok daha fazla insan, özellikle yaşlanma karşıtı bir takviye olarak itibarı ile arı sütünün sağlığa faydalarının farkında.

 

Hepimizin aklının bir köşesinde aldığımız bir şeyin işe yarayıp yaramayacağı, hatta güvenli olup olmayacağı konusunda, şüpheler bulunur. Ancak farkında olmamız gereken şey, tüm gıda takviyelerin eşit olmadığıdır. Mutlaka ki gıda takviyelerinden istediği faydayı sağlayanlar olduğu gibi, fayda görmediğini söyleyenlerde bulunmaktadır. Arı sütünü üzerinde yapılan çalışmalarla birlikte değerlendirdiğinizde ve besinsel bileşimi bakımından ele aldığınızda, arı sütünün doğal bir canlandırıcı olarak potansiyel faydası ve yaşlanmayı geciktirici desteği açısından en üst sıralarda yer aldığını görüyoruz.

 

Elbette arı kovanından hayatımıza giren faydaları ile öne çıkan başka gıdalarda var. Bal belki de en popüler olanı ve ardından arı poleni, propolis geliyor.

 

Arı ürünleri çok farklı olmaları bakımından sıra dışıdır, ancak oldukça benzer özellikler içerirler. O yüzden bu gıdaların birlikte tüketimi takviye ve tedavi edici etkilerini maksimum düzeyde gösterebilmesi için faydalıdır.

 

Biraz da arı polenine değinelim

Temel olarak bal arıları tarafından bitki yaşamından toplanan ve küçük topaklar halinde bir araya getirilen ve kovana geri taşınan seçilmiş polenlerden oluşan besleyici olarak yoğun bir madde. Çiçekten kovana taşınması sırasında belirli arı salgılarıyla karıştırılan polenler, aslında oldukça etkileyici bir beslenme profili ile çok çeşitli besinleri alırlar. Proteinler, kullanılabilir karbonhidratlar, vitaminler, mineraller, amino asitler - arı poleni ile dolu olan arı poleni, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu tüm besinleri bize sağlama kapasitesine sahip karmaşık bir maddedir. Bitki ve böcek dünyasındaki kökenlerinin basitliği göz önüne alındığında, bu başlı başına oldukça dikkat çekicidir.

Kovanda tek doğurganlık yeteceğine sahip kraliçe arının yumurta döneminden başlayarak hayatı boyunca arı sütü ile beslendiğini unutmamak lazım.

 

Yaygın olarak “arı tutkalı” olarak adlandırılan propolisin rolünü incelediğinizde, kovanın adeta güvenlik duvarı gibi, dış dünyadan gelen viral saldırılara karşı esasen koruyan güçlü anti viral ve antibiyotik özelliklere sahip bir ürün karşımıza çıkar.

 

Arı sütü, bal, arı poleni propolis ürünlerinin faydaları üzerine araştırma yapan araştırmalar değerlendirdiğinde tüm ürünlerin belirli alanlarda, ortak alanlarda az veya çok fayda sağladığı görülmektedir. O yüzden libido, iktidarsızlık, cinsel istek ve performans, hamilelik, çocuk sahibi olma gibi istekler için arı ürünlerinin komplike bir biçimde kullanılması, gerçek, ham, saf arı poleni, arı sütü, propolis, hambal tercih edilmesi faydalarından maksimum düzeyde etkilenmenizi sağlayabilir.

Benzer Yazılar

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page