TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

orijinal iyi saf taze gerçek hakiki en iyi marka dağ kır yayla polifloralı bal

Ham Bal Süzme POLiFLORALI Çok Çiçekli Bal 500 gr

440₺
390₺
indirimli
Ödeme Yöntemi: EFT-HAVALE:

Adet.

Image
Arıcıdan Butik Üretim
Image
%100 Saf ve Taze
Image
Hızlı, BEDAVA KARGO
Image
Koruyucu Ekolojik Ambalaj

Polifloralı Ham Bal Nedir? Karışık Çok Çiçekli Gerçek Balın Özellikleri

POLİFLORALI HAM BAL ÜRÜN ÖZELLİKLERİ 
Ambalaj Cam Kavanoz
Miktarı 500 gr
Türü Polifloralı (çok çiçekli) Süzme Ham Bal
Rakım 1051
Üretim Yeri Konya
Flora Polifloral Orman
Kargo Özel Koruyucu Ekolojik Ambalaj KARGO BEDAVA
 POLİFLORALI BAL 2023 İÇERİK ANALİZ RAPORLARI
taze ham saf temiz hakiki gercek bal POLİFLORALI BAL 2023 KALINTI ANALİZ RAPORLARI

Poliflora kelimesi Poli ve flora kelimelerinin birleşiminden oluşur. Poli, Fransızca ve İngilizce sadece bileşiklerde görülen poly+ "çok" parçacığından alıntıdır. Fransızca parçacık Eski Yunanca polýs πολύς  "çok" sözcüğünden alıntıdır. Bu sözcük Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *pol-u- "dolu, çok" biçiminden evrilmiştir. Bu biçim Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *pelə-1 "çok olmak, dolu olmak" kökünden türetilmiştir. Flora kelimesi Türkçe'de "bitkiler alemi" anlamına gelir. Yeni Latince flora "bitkiler alemi" sözcüğünden alıntıdır. Latince sözcük Flora "Roma mitolojisinde çiçekler tanrıçası" özel adından türetilmiştir. Bu sözcük Latince flōs, flōr- "çiçek" sözcüğünden türetilmiştir.  Poli ve flora kelimelerinin birleşmesinden türeyen poliflora tanımı çok çiçekli anlamına gelmektedir. Çok çiçekli balları tanımlamak için polifloralı bal terimi kullanılmaktadır. Aynı zamanda benzer terim olan multiflora kelimesi de çoklu flora anlamına gelmektedir. Polifloralı balları monofloral ballardan ayıran en temel özellik çeşitliliktir. Bu çeşitlilik hem balın kalitesini yükseltir hemze lezzet ve içeriğini özel kılar. Türkiye'de en iyi marka, en kaliteli ve lezzetli bal sıralaması veya tavsiyesi denilince tüketicilerin tercihi polifloralı, çok çiçekli, karışık çiçekli ballardan yana olmaktadır.

 

Polifloralı Ham Bal Nerede Üretilir? 

Polifloralı ham süzme çok çiçekli balımız gerçek balı üretmek için başlayan serüvenimizin 7. yılında bal severlerin sofralarına sunduğumuz özel bir lezzet. 1051 m rakıma sahip 340 hektarlık genç ormanlık bir alanda doğal dağ ve kır çiçeklerinin yanı sıra sedir, akasya, zerdali gibi ağaçlardan arılarımız tarafından toplanan nektarların kovanlarda bala dönüşmüş en saf halidir. Polifloralı ham balımız tamamen organik içeriklidir. Arılığımızda geleneksel ve organik arıcılık teknikleri ile üretildi.

 

Polifloralı Ham Bal Nasıl Üretilir? hakiki gerçek saf doğal iyi kaliteli marka suzme cicek ham balı butik uretim ankara izmir istanbul bursa antalya konya

Doğal ve organik arıcılık yöntemleri ile kendi üretimimiz olan ham polifloralı süzme çiçek balı hasat işlemi sonrası hiçbir filtreleme, pastörizasyon, ısıl işleme tabi tutulmadan hijyenik koşullarda ambalajlanıp korunarak sizlere sunulmuştur.

Pestisit (zirai ilaç ve arı ilaçları kalıntıları), antibiyotik, naftalin gibi organik olmayan hiçbir kimyasal kalıntı içermez. Katkı maddesi, koruyucu madde, boyar madde, alkol, glikol, gluten, GDO, ilave şeker veya ilave yağ içermez. 

 

Hep Taze, Hep Değerli Polifloralı Ham Bal

Bal yapısı itibariyle bozulmayan nadide gıdalardan biridir. Ama her şeyde olduğu gibi zaman ve olumsuz koşullar balın en büyük düşmanıdır. Uygun koşullarda muhafaza edilmeyen balların zamanla enzim, vitamin, mineral değerleri yönünden düşüş gösterdiği gözlemlenmiştir. Bu yüzden tazelik balı değerli kılan önemli faktörlerdendir. Siristat Arıcılık olarak butik üretim olan ürünlerimiz en taze haliyle sizlerin sofralarına sunuyoruz.

Hasat, sağım, dolum, paketleme işlemleri bizzat tarafımızdan özenle hijyenik koşullarda yapılır. 365 günlük emekle arılarımızın bin bir çiçeğin özünden toplayarak bizlere sunduğu ham, karışık çok çiçekli polifloralı süzme balımız onu olumsuz etkiyecek, damlasına zarar verecek her türlü olumsuz koşuldan titizlikle korunur. Bu yüzden sofralarına ulaşan polifloralı çok çiçekli balımız hep taze, hep değerlidir. 

  

hakiki gercek saf dogal iyi kaliteli marka suzme cicek hambali butik uretim ankara izmir istanbul bursa

 

Butik Üretici ARICIDAN 

Afiyet Şifa Olsun Diye En Saf Haliyle…

Butik arı ürünleri üreticisi ARICI olarak kendi ürettiklerimizi sizlere sunmayı, küçük ama nitelikli üretici kalabilmeyi amaçlıyoruz. Bizler en çok bal satan değil, en iyi balı satan butik üretici, nitelikli üretici olmanın yarışı içindeyiz. 

Saf, katkısız, gerçek balı üretmek için 2015 yılında 3 kovanla başlayarak devam eden bu serüven, bugün yüzlerce kovanla 3 farklı lokasyonda bulunan arılığımızla devam etmekte.  Her yıl binlerce kilometre yol katedilerek en özel ve doğal floralarda arıcılık yapmaktayız.

Bu uzun ve zahmetli üretim süreci içinde üretim tekniklerimizde, arı bakımlarımızda her zaman için doğal ve organik yöntemleri tercih etmekteyiz. Ballarımızda kimyasal kalıntı oluşmaması için üretim alanlarımız tarımsal, çevresel, kentsel, sanayi kaynaklı kirlenmelerden uzak alanlar olarak seçilir. Üretim alanlarımızda belirlerken balın içerik değerlerini yükselten şifa dolu bitkilerle dolu, tek tip yerine karışık türleri barındıran (poliflora) doğal alanları tercih ederiz. Tarımsal ilaç ve GDO riski sebebiyle tarımsal üretim ürünleri (ayçiçeği, kanola, mısır vb) bal üretim alanlarımız için tercih edilmez. Tüm üretim tekniklerimiz ve üretim alanlarımız için balın zerresine zarar verecek hiçbir koşul tercih edilmezken, tüm riskleri sıfırlamak, olası bulaşma risklerini sıfıra indirmek için arılığımızda sıkı bir kalıntı yönetimi yapılmaktadır. Kaliteli bal için çiçek çeşitliliği, dışardan katkı, karışım olmaması, üretim yöntemleri, doğal kaynaklar önemlidir. Arı ilaçları kalıntısı taşımaması, tarım ilaçları kalıntısı taşımaması, prolin, diastaz, HMF değerleri gibi birçok etmen bir araya gelirse balın gerçek, katkısız ve kalıntısız halinin sofranıza sunulması mümkün olabilir. Tüm bunları uygulayarak arılığımızdan hasat ettiğimiz balımızı karışımsız olarak, hiçbir endüstriyel işleme tabi tutmadan, filtrelemeden, pastörize etmeden, hijyenik koşullarda ambalajlayıp, ilk günkü değerlerini, tazeliğini sofranıza gelene kadar koruması için özenle muhafaza ederek sizlerin sofralarına sunuyoruz. 

"Bizce üretmek sadece para kazanmak için doğayı, canlıları sonsuz şekilde tüketmek değil, hayatımızı sürdürmemize yarayan, bize hizmet sunan tüm doğayı, canlıları koruyarak, yenileyerek, zarar vermeyerek beraber karşılıklı fayda sağlama anlayışıdır." Bu yüzden arının bize sunduğu şifa dolu arı ürünlerinde payı olan havayı, suyu, doğayı arıyı ve daha birçok etmeni koruyarak, gözeterek, israf etmeyerek, yenileyerek yolumuza devam ediyoruz. 

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page