TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

organik iyi kaliteli orjinal en iyi marka akasya balı tavsiye

Ham Bal Süzme AKASYA Çiçeği Balı 1000 gr

750₺
700₺
indirimli
Ödeme Yöntemi: EFT-HAVALE:

Adet.

Image
Arıcıdan Butik Üretim
Image
%100 Saf ve Taze
Image
Hızlı, BEDAVA KARGO
Image
Koruyucu Ekolojik Ambalaj

HAM AKASYA BALI ÜRÜN ÖZELLİKLERİ 
Ambalaj Cam Kavanoz
Miktarı 1000 gr
Türü Akasya Balı, Süzme Ham Bal
Rakım 1046
Üretim Yeri Konya
Flora Akasya Ağaçları
Kargo Özel Koruyucu Ekolojik Ambalaj KARGO BEDAVA
 AKASYA BALI 2022 İÇERİK ANALİZ RAPORLARI
taze ham saf temiz hakiki gercek bal AKASYA BALI 2022 KALINTI ANALİZ RAPORLARI

Akasya balı, yumuşak bir aromaya sahip,  sağlık deposu olan, kendine özgü aroması ve faydalarıyla öne çıkan, akasya ağaçlarının zarif çiçeklerinden elde edilen eşsiz bal türüdür. Akasya balı, akasya çiçeklerinin beyaz çiçeklerinin hafif esintiyle sofralarınıza doğanın taptaze dokunuşunu getiriyor.

Akasya balı, 1046 metre rakıma sahip doğal bir alanda arılarımızın akasya ağacının çiçeklerinin nektarlarını toplayarak oluşturduğu bir bal türüdür. Akasya balı kendine özel aroması ve lezzeti ile beğeni kazanmış bal türlerinden bir tanesidir.  Akasya ağaçları içerdikleri nadide ve özel nektarla arılar için cezbedici ve mükemmel bir bal kaynağıdır. Yoğun ve orta derece aromatik ballara nazaran daha hafif bir bal türü olan akasya balı monofloral bir bal olmasına rağmen tüm ballar gibi şifa dolu içerikleri bünyesinde barındırır. Akasya balı rengi normal ballara göre daha açık tonlardadır. Akasya balı içeriği yapısıyla da diğer ballardan ayrılır. Diğer ballara nazaran ham akasya balı daha geç kristalize olur. 

Akasya balı, içeriğindeki zengin içerik nedeniyle özellikle sağlıklı yaşamda önde gelen bal türlerinden biridir. Antimikrobiyal, antioksidan yapısı balın bilinen bu özelliklerini sağlamasında etkilidir.  Akasya balı, doğal koşullarda kendine has aroması ile oldukça eşsiz, özel bir baldır. Özellikle bitki çayı severlerin beğenerek tüketeceği bir lezzetken balın besleyici özellikleri ve şifası için hafif aromatik bal türlerini sevenler için akasya balı tavsiye edilmektedir.

Butik Üretim Akasaya Balını Üretici Fiyatı ve Bedava Kargo Fırsatı ile Satın Al, Sipariş Ver: Sağlıklı ve lezzetli bir yaşam için Akasya Balı'nı hemen satın alın! Özel fiyatlarımızı keşfedin. Akasya balını sipariş vermek, satın almak için web sitemizi, soszyal medya hesaplarımız ve whatsap siparişi hattımız hizmetinizde. Doğanın sunmuş olduğu bu benzersiz lezzeti uygun fiyatlarla deneyin ve sağlığınıza katkıda bulunun. 

Butik Üretim Akasya Balını Üretici Fiyatı ve Bedava Kargo Fırsatı ile Satın Al, Sipariş Ver: Sağlıklı ve lezzetli bir yaşam için Akasya Balı'nı hemen satın alın! Özel fiyatlarımızı keşfedin. Akasya balını sipariş vermek, satın almak için web sitemiz, sosyal medya hesaplarımız ve whatsap siparişi hattımız hizmetinizde. Doğanın sunmuş olduğu bu benzersiz lezzeti uygun fiyatlarla deneyin ve sağlığınıza katkıda bulunun. 

akasya balı

1. Akasya Balı Nedir?

Akasya Balı, arıların akasya çiçeğini tozlaştırmasıyla üretilen monofloral bir bal çeşididir.  Akasya balı, dünyada en ünlü monofloral bal çeşitlerinden biridir. Akasya çiçekleri genellikle mayıs ayında açmaya başlar ve yaklaşık 20 gün sürer.

Akasya balı, kremsi beyaz akasya ağacı çiçeklerinin nektarından elde edilir. Akasya ağaçları tam çiçek açtıklarında havayı güzel kokuyla süsleyen ve arıları çağıran çiçek salkımlarıyla dolar. 

Ülkemizin hemen hemen her bölgesinde kendine özgü beyaz çiçekleri üreten ağaç türüdür. Ortalama yüksekliği 5 ila 10 metre arasındadır. Bahar aylarında özellikle kokusu ile hemen dikkatinizi çeker.

2. Akasya Balının Tadı, Rengi, Kokusu ?

Bu bal çeşidi eşit derecede pürüzsüz, yumuşak ve nötr bir tat sunar. Bu da yine Akasya Balı'nı birçokları için popüler bir seçenek haline getirdi çünkü kullanımı mevcut olabilecek diğer tatları veya aromaları önemli ölçüde değiştirmez. Yoğun aromatik balları sevmeyenler, veya bal aromasını ağır bulanlar için tavsiye edilir. 

Akasya Balı , neredeyse şeffaf görünebilecek  açık rengi ve dokusuyla farklı bir görünüm sunar. Ayrıca Akasya Balı , yüksek doğal fruktoz içeriğinden dolayı nadiren kristalleşerek diğer bal çeşitlerine göre daha uzun süre sıvı kalır. Kokusu nötr bir çiçek aromasıdır. Bu mükemmel bir sıvı baldır.

akasya balı satın al fiyatı satışı

 

3. Akasya Balını Nerede Üretiyoruz? 

Akasya balı butik arıcılık üretimi olan organik ve doğal üretim teknikleri ile ürettiğimiz ham süzme ballarımızdan biridir.  Akasya balı üretimimiz Konya'da 1046 m rakıma sahip akasya ağaçlarının doğal bitki örtüsünü oluşturduğu özel bir alanda bulunan arılığımızın ürünüdür.

Akasya Çiçeği Süzme Ham Bal Nasıl Üretilir? 

Doğal ve organik arıcılık yöntemleri ile kendi üretimimiz olan ham süzme akasya çiçekleri balı hasat işlemi sonrası hiçbir filtreleme, pastorizasyon, ısıl işleme tabi tutulmadan hijyenik koşullarda ambalajlanıp korunarak sizlere sunulmuştur.

Pestisit (zirai ilaç ve arı ilaçları kalıntıları), antibiyotik, naftalin gibi organik olmayan hiçbir kimyasal kalıntı içermez. Katkı maddesi, koruyucu madde, boyar madde, alkol, glikol, gluten, GDO, ilave şeker veya ilave yağ içermez. 

4. Akasya Balı Nasıl Kullanılır, Tüketilir.

Akasya balının genel olarak özel bir kullanım ve tüketim şekli bulunmamakla birlikte nötr hafif bir aromaya sahip olması sebebiyle sabah kahvaltılarında, özel soslarda, bitki çaylarında özellikle tercih edebilirsiniz. Akasya balı hafif aromatik notaları ile günün her ögününde tüketilebilir.  Ayrıca cilt, saç bakımında da kullanılabilir, doğal parlaklık ve nem sağlar.

5. Akasya Balı Donar mı, Kristalize olur mu, Kristalleşir mi?

Salgı balı olan (çam, meşe vb) ballar dışında tüm çiçek balları kristalize olur, donar. Fakat akasya balını diğer bal türlerinden ayıran özel bir kimyasal yapıya sahiptir bu sebeple Akasya Balı , yüksek fruktoz içeriğinden dolayı geç kristalleşerek diğer bal çeşitlerine göre daha uzun süre sıvı kalır. Kokusu nötr bir çiçek aromasıdır. Mükemmel bir sıvı baldır.  

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page