TÜM ÜRÜNLERDE KARGO BEDAVA!

Tüm Ürünlerde KARGO BEDAVA

organik iyi kaliteli orjinal en iyi marka akasya balı tavsiye

Ham Bal Süzme AKASYA Çiçeği Balı 500 gr

440₺
390₺
indirimli
Ödeme Yöntemi: EFT-HAVALE:

Adet.

Image
Arıcıdan Butik Üretim
Image
%100 Saf ve Taze
Image
Hızlı, BEDAVA KARGO
Image
Koruyucu Ekolojik Ambalaj

AKASYA HAM BALI ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
Ham Süzme Bal Ambalaj Biçimi          Cam Kavanoz
Miktarı 500 gr
Türü Akasya Balı, Süzme Ham Bal
Rakım 1046
Üretim Yeri Konya
Flora Akasya Ağaçları
Kargo Özel Koruyucu Ekolojik Ambalajla Gönderim BEDAVA
ANALİZ ve RAPORLAR
AKASYA BALI 2022 İÇERİK ANALİZ RAPORLARI AKASYA BALI 2022 İÇERİK ANALİZ RAPORLARI

 Analiz raporlarındaki teknik terimlerin nasıl okunması gerektiği konusunda akasya balı analizleri sayfamızdan ayrıntılı bilgi elde edebilirsiniz. 

 

 

Akasya Balı Nedir? 

Akasya Balı, 1046 metre rakıma sahip doğal bir alanda arılarımızın akasya ağacının çiçeklerinin nektarlarnı toplayarak oluşturduğu bir bal türüdür. Akasya balı kendine özel aroması ve lezzeti ile beğeni kazanmış bal türlerinden bir tanesidir.  Akasya ağaçları içerdikleri nadide ve özel nektarla arılar için cezbedici ve mükemmel bir bal kaynağıdır. Yoğun ve orta derece aromatik ballara nazaran daha hafif bir bal türü olan akasya balı monofloral bir bal olmasına rağmen tüm ballar gibi şifa dolu içerikleri bünyesinde barındırır. Akasya balı rengi normal ballara göre daha açık tonlardadır. Akasya balı içeriği yapısıylada diğer ballardan ayrılır. Diğer ballara nazaran ham akasya balı  daha geç kristalize olur. 

Akasya balı, dünyada en ünlü monofloral bal çeşitlerinden biridir. Akasya çiçekleri genellikle mayıs ayında açmaya başlar ve yaklaşık 20 gün sürer. Bu özelliği ile yılın ilk hasat edilen balı akasya balıdır. 

Akasya balı, içeriğindeki zengin içerik nedeniyle özellikle sağlıklı yaşamda önde gelen bal türlerinden biridir. Antimikrobiyal, antioksidan yapısı balın bilinen bu özelliklerini sağlamasında etkilidir.  Akasya balı, doğal koşullarda kendine has aroması ile oldukça eşsiz, özel bir baldır. Özellikle bitki çayı severlerin beğenerek tüketeceği bir lezzetken balın besleyici özellikleri ve şifası için hafif aromatik bal türlerini sevenler için akasya balı tavsiye edilmektedir.

hakiki gercek saf dogal iyi kaliteli marka suzme cicek hambali butik uretim ankara izmir istanbul bursa

 

Akasya Balı Nerede Üretilir? 

Akasya balı butik arıcılık üretimi olan organik ve doğal üretim teknikleri ile ürettiğimiz ham süzme ballarımızdan biridir.  Gerçek balı bulmak için başlayan serüvenimizin 7. yılında bal severlerin sofralarına sunduğumuz özel bir lezzet. Konya'da 1046 m rakıma sahip akasya ağaçlarının doğal bitki örtüsünü oluşturduğu özel bir alanda arılarımızın akasya ağaçlarının bembeyaz mis kokulu nektarlarını kovanlarına taşıyarak oluşturduğu akasya balının en saf halidir.

 

Akasya Çiçeği Süzme Ham Bal Nasıl Üretilir? 

Doğal ve organik arıcılık yöntemleri ile kendi üretimimiz olan ham süzme akasya çiçekleri balı hasat işlemi sonrası hiçbir filtreleme, pastorizasyon, ısıl işleme tabi tutulmadan hijyenik koşullarda ambalajlanıp korunarak sizlere sunulmuştur.

Pestisit (zirai ilaç ve arı ilaçları kalıntıları), antibiyotik, naftalin gibi organik olmayan hiçbir kimyasal kalıntı içermez. Katkı maddesi, koruyucu madde, boyar madde, alkol, glikol, gluten, GDO, ilave şeker veya ilave yağ içermez. 

 

Hep Taze, Hep Değerli Ham Bal

Bal yapısı itibariyle bozulmayan nadide gıdalardan biridir. Ama herşeyde olduğu gibi zaman ve olumsuz koşullar balın en büyük düşmanıdır. Uygun koşullarda muhafaza edilmeyen balların zamanla enzim, vitamin, mineral değerleri yönünden düşüş gösterdiği gözlemlenmiştir. Bu yüzden tazelik balı değerli kılan önemli faktörlerdendir. Siristat Arıcılık olarak butik üretim olan ürünlerimiz en taze haliyle sizlerin sofralarına sunulur. 

Hasat, sağım, dolum, paketleme işlemleri bizzat tarafımızdan özenle hijyenik koşullarda yapılır. 365 günlük emekle arılarımızın binbir çiçeğin özünden toplayarak bizlere sunduğu ham akasya süzme çiçek balımız onu olumsuz etkiyecek, damlasına zarar verecek her türlü olumsuz koşuldan titizlike korunur. Bu yüzden sofralarına ulaşan ham bal hep taze, hep değerlidir. 

  

Butik Üretici ARICIDAN 

Afiyet Şifa Olsun Diye En Saf Haliyle…

Butik arı ürünleri üreticisi ARICI olarak kendi ürettiklerimizi sizlere sunmayı, küçük ama nitelikli üretici kalabilmeyi amaçlıyoruz. Bizler en çok bal satan değil, en iyi balı satan butik üreticinitelikli üretici olmanın yarışı içindeyiz. 

Saf, katkısız, gerçek balı üretmek için 2015 yılında 3 kovanla başlayarak devam eden bu serüven, bugün yüzlerce kovanla 3 farklı lokasyonda bulunan arılığımızla devam etmekte.  Her yıl binlerce kilometre yol katedilerek en özel ve doğal floralarda arıcılık yapmaktayız.

Bu uzun ve zahmetli üretim süreci içinde üretim tekniklerimizde, arı bakımlarımızda her zaman için doğal ve organik yöntemleri tercih etmekteyiz. Ballarımızda kimyasal kalıntı oluşmaması için üretim alanlarımız tarımsal, çevresel, kentsel, sanayi kaynaklı kirlenmelerden uzak alanlar olarak seçilir. Üretim alanlarımızda belirlerken balın içerik değerlerini yükselten şifa dolu bitkilerle dolu, tek tip yerine karışık türleri barındıran (poliflora) doğal alanları tercih ederiz. Tarımsal ilaç ve GDO riski sebebiyle tarımsal üretim ürünleri (ayçiçeği, kanola, mısır vb) bal üretim alanlarımız için tercih edilmez. Tüm üretim tekniklerimiz ve üretim alanlarımız için balın zerresine zarar verecek hiçbir koşul tercih edilmezken, tüm riskleri sıfırlamak, olası bulaşma risklerini sıfıra indirmek için arılığımızda sıkı bir kalıntı yönetimi yapılmaktadır. Kaliteli bal için çiçek çeşitliliği, dışardan katkı, karışım olmaması, üretim yöntemleri, doğal kaynaklar önemlidir. Arı ilaçları kalıntısı taşımaması, tarım ilaçları kalıntısı taşımaması, prolin, diastaz, HMF değerleri gibi birçok etmen bir araya gelirse  balın gerçek, katkısız ve kalıntısız halinin sofranıza sunulması mümkün olabilir. Tüm bunları uygulayarak arılığımızdan hasat ettiğimiz balımızı karışımsız olarak, hiçbir endüstriyel işleme tabi tutmadan, filtrelemeden, pastörize etmeden, hijyenik koşullarda ambalajlayıp, ilk günkü değerlerini, tazeliğini sofranıza gelene kadar koruması için özenle muhafaza ederek sizlerin sofralarına sunuyoruz. 

Bizce üretmek sadece para kazanmak için doğayı, canlıları sonsuz şekilde tüketmek değil, hayatımızı sürdürmemize yarayan, bize hizmet sunan tüm doğayı, canlıları koruyarak, yenileyerek, zarar vermeyerek beraber karşılıklı fayda sağlama anlayışıdır. Bu yüzden arının bize sunduğu şifa dolu arı ürünlerinde payı olan havayı, suyu, doğayı arıyı ve daha birçok etmeni koruyarak, gözeterek, israf etmeyerek, yenileyerek yolumuza devam ediyoruz.  

 

 

Arıcınıza Ulaşın

+90 505 927 000 1

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 10501 Sk.
No 4 Karatay / KONYA

Hızlı Menü

Kovandan Sofranıza

Kullanıcı Menüsü

Gerçek Hakiki Ham Çiçek Balı, Kara kovan Petek Bal, Arı Sütü, Arı Poleni Üretici ARICI

Ham, süzme çiçek balı, karakovan petek balı, taze, yaş arı sütü, arı poleni, balmumu ürünlerimizi en saf, katkısız, kalıntısız, şekilde arılığımızdan sofralarınıza sunuyoruz.
Tek bir amaç için çalışıyoruz ve üretiyoruz. Arının mucizesi ile tüm sofralar buluşsun
yiyene ŞİFA olsun.

BİZİ TAKİP EDİN

Merhaba, sorularınız ve siparişleriniz için Whatsapp hattımızla hizmetinizdeyiz. Dilerseniz bize e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz siparis@siristat.com.tr

WhatsApp Soru ve Sipariş Hattı
Close and go back to page